Kosmetická akupunktura je speciální odvětví akupunktury zaměřené na přirozené zlepšení vzhledu pokožky. Zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy v obličeji, minimalizuje tvorbu jemných vrásek, uvolňuje obličejové svaly a zvyšuje pružnost kůže.


Je založena na celostním přístupu k lidskému organismu a kromě ošetření pleti zahrnuje i léčbu příčiny vzniku vrásek. Tou může být např. nedostatečná funkce ledvin, jater, sleziny nebo zažívacího traktu. Úprava funkce vnitřních orgánů je důležitá pro správné proudění krve, lymfy i energie do všech částí těla. Snaha o opravu vnějšku bez vyléčení vnitřních příčin dlouhodobě nefunguje. Když se cítíte dobře, vypadáte lépe.

Při terapii používáme sterilní jednorázové jehličky. Po ošetření je obvyklé, že je pleť chvilku mírně červená, což je důsledkem zvýšené cirkulace krve v obličeji. Ošetření zahrnuje i kosmetickou masáž obličeje a dekoltu a trvá 90 - 120 minut v závislosti na hloubce vrásek, věku a na celkovém zdravotním stavu klienta. Obvykle postačí 6 - 8 ošetření.