Klasické a relaxační masáže


Masáže nabízejí čas pro pozastavení a odpočinek tak vzácný v dnešní uspěchané době. Bolest zad bereme jako běžnou součást života a už ji ani nevnímáme. Stačí však hodinka a můžeme si ulevit od napětí a načerpat nové síly.
masáž
Masáže stimulují ochablé svaly, uvolňují zatuhlá místa a odstraňují bolest. Napomáhají lepšímu prokrvení a urychlují metabolismus. Mají příznivý vliv na imunitní i lymfatický systém. Po masáži se budete cítit odpočatí, uvolnění a plni energie.

Masáž je možné doplnit o peeling, jehož pomocí dojde k odstranění odumřelých buněk a lepšímu prokrvení pokožky.

Medová detoxikační masáž


Medová masáž využívá ozdravných účinků medu. Dochází k otevření pórů a snadnějšímu vyměšování škodlivin a toxických látek nashromážděných v těle z nevhodných potravin, zbytků léků nebo znečištěného ovzduší.

Léčivá síla medu působí skrz pokožku na celý organismus. Příznivě ovlivňuje činnost orgánů spojených s látkovou výměnou a napomáhá tak k rychlé regeneraci a relaxaci.

Meridiánová masáž


Tato masáž vychází z poznatků tradiční čínské medicíny a je zaměřena na uvolnění blokád z (meridiánů), které protkávají naše tělo. Energie by měla proudit celým energetickým systémem bez překážek. Jestliže se v průběhu některé dráhy objeví blokáda (např. jizva), energie se v části dráhy hromadí, zatímco ve zbylé části jí je nedostatek. Nevyrovnaný stav může vést k bolestem nebo k oslabení funkce orgánu příslušného k postižené dráze. Masáž se provádí pomocí speciální tyčinky na celém těle tak, aby došlo k ošetření všech 12 meridiánů. V případě potřeby jsou aktivovány příslušné akupunkturní body.

Cílem ošetření je obnovení přirozené rovnováhy a harmonizace organismu. Masáž přináší úlevu a posiluje samoléčebné schopnosti organismu.

Tuina


Tuina masáž se od běžných masáží odlišuje prací se systémem meridiánů a akupunkturních bodů. Prostřednictvím různých technik a práce s energií jsou harmonizovány nerovnovážné stavy organismu. Cílem je obnovení toku energie v akupunkturních drahách. V místě, kde energie stagnuje, objevuje se bolest. Tuina masáže významně ovlivňují pohybový aparát (svaly, šlachy a klouby) a pomáhají při problémech s páteří nebo bolestech zad a končetin. Oproti akupunktuře působí plošně a více dynamicky. Masáž se provádí přes oblečení, které by mělo být pohodlné a z přírodních materiálů.

Masáž lávovými kameny


Síla lávových kamenů pochází z nitra země. Kameny proto mají silný energetizující účinek. Přenášejí a předávají tepelnou energii, která příznivě působí nejen na pokožku a svalová vlákna, ale způsobuje i výrazné prokrvení cév, zlepšuje cirkulaci a okysličení krve, urychluje metabolismus i detoxikaci těla. Příjemné teplo rozlévající se do celého těla má uklidňující účinky a odstraňuje napětí. Masáž je vhodné provádět v období chladného počasí.

Baňková masáž


Jednou z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad je baňková masáž. Podtlak v místě působení navodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě od bolestí i k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Baňkování je vhodná doplňková metoda klasických masáží.

Kdy masáže nelze provádět:
akutní bakteriální nebo virové onemocnění
onkologické onemocnění
otevřené rány a defekty kůže
v prvním trimestru těhotenství


U medové masáže navíc:
alergie na med a včelí produkty
krvácení v těle (žaludeční vředy apod.)
kůže s chloupky