Pro přesné stanovení příčin zdravotních potíží používáme více metod z oblasti alternativní medicíny: reflexologii, irisdiagnostiku, pulsní diagnostiku a diagnostiku z jazyka.

Na základě pohovoru a jednoduchého nebolestivého vyšetření Vám doporučíme vhodnou terapii.

Reflexologie

Každý orgán je propojený s reflexními body na koncových částech těla. Pomocí reflexologie lze snadno odhalit oslabenou část organismu. Stimulací reflexních bodů a plošek lze úspěšně ovlivnit správnou činnost postiženého místa.


Irisdiagnostika

Oční duhovka je mapou, kde každé místo zobrazuje určitou část našeho těla. Každý orgán má na duhovce svá reflexní nervová zakončení a veškeré poruchy organismu se tak zobrazují v oku. Změny, které se v průběhu života postupně zaznamenávají do očí, pak odrážejí celkový stav. Na základě rozboru oční duhovky, panenky a očního bělma lze najít příčiny vzniku zdravotních potíží.


Diagnostika podle jazyka a pulsní diagnostika

Tyto metody patří mezi základní vyšetření tradiční čínské medicíny a spolehlivě určí příčinu zdravotních potíží. Lidské tělo je navzájem propojené a samo ukazuje, kde je příčina problému, který Vás trápí. Jazyk je rozdělený na několik částí, které odpovídají příslušným orgánům. Podle barvy, povlaku, výskytu prasklin, rýh a dalších znaků lze stanovit diagnózu. Stejně tak lze oslabený orgán určit pomocí pulsní diagnostiky.

Zatímco irisdiagnostika odráží dlouhodobý stav organismu, diagnostika z jazyka ukazuje aktuální stav. Tím se obě metody výborně doplňují.